Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar nga autoritetet gjermane pasi u kap me 2.7 kilogramë kokainë.

Ka qenë policia rrugore ajo që ka ndaluar fillimisht shqiptarin, i cili nuk ishte në gjendje të paraqiste asnjë dokument, madje kishte edhe patentë të falsifikuar.

Gjatë kontrollit të mëpasshëm të makinës, u gjet edhe sasia e lëndës narkotike e organizuar në tre pako dhe e fshehur në makinën tip Volkswagen Passat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: