UEFA ka shtyrë edhe Europianin e Femrave 2021 duke përcaktuar se ajo do tv luhet në 2022.

Pas Europianit të meshkujve 2020 dhe Lojërave Olimpike në Tokio ky është i 3-ti event sportiv ndërkombëtar që shtyhet prej COVID-19.

Ceferin tha se Europiani i Femrave duhet të luhet në kushte normale dhe të ketë vëmendjen që i takon. Këtë verë nuk do të ketë asnjë event ndërkombëtar sportiv për shkak të COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb