Zyra e Prokurorit të Ukrainës raporton se 135 fëmijë kanë humbur jetën si pasojë e luftës.

“Në Ukrainë kanë humbur jetën 135 fëmijë për shkak të agresionit rus. Ndërsa 184 fëmijë kanë mbetur të plagosur”, kanë bërë me dije zyrtarë ukrainas.

Ndërsa lufta vazhdon, qytetarët vijojnë të strehohen në stacionet e metrosë në vend, ndërsa të tjerë largohen për t’i shpëtuar sulmeve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: