Në një kohë kur është tejkaluar tashmë 90 ditëshi i nisjes së luftës, ngjarje, sulmet, bombardimet kanë ndikuar jo vetëm tek të rriturit por edhe tek fëmijët.

Një djalosh 6 vjeçar, i identifikuar nga The Guardian si Valentyn, ka pozuar në një llogore së bashku me shokun e tij Andrii.

Djemtë kanë hapur një llogore në postbllokun e improvizuar në fshatin e tyre pranë një kalimi në Stoyanka.

Dy djemtë janë bërë të njohur për të gjithë drejtuesit e mjeteve të cilët kalojnë në këtë zonë.

Screenshot 11

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb