Janë ulur shifrat e infektimeve me Covid-19 në Greqi. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2338 raste të reja.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 684.706.

Gjatë 24 orëve të fundit 31 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 15,241 vdekjeve janë regjistruar.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb