KOSOVË

Ulet numri i vdekjeve dhe infektimeve nga koravirusi në Kosovë.

Përgjatë 24 orëve të fundit, janë testuar 2 mijë e 319 mostra, nga të cilat 48 kanë rezultuar pozitive.

Ministria e Shendetesise raporton se brenda 24 orëve të fundit, si pasojë e COVID-19 kanë vdekur 6 persona.

MSh ka bërë të ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 903 persona. Ndërkaq përgjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 9 mijë e 146 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: