Ulet numri i urgjencave në spitalet covid. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari Erjon Skëndaj në një lidhje direkte për ‘News24’ nga jashtë Infektivit. Ai tha se që prej mëngjesit të sotëm, ka pasur 4 raste të urgjencave.

Ndërkohë, i lartë vijon të jetë numri i fataliteteve, ndërsa pjesa më e madhe e shtrimeve në spital janë persona të pavaksinuar.

Në 3 ditët e fundit nuk ka pasur raste të grave shtatzëna të shtruara.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: