Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në ‘Facebook’ në lidhje me reduktimin e tarifave roaming, mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor.

Rama thekson se tarifat u ulën mesatarisht deri në 99%.

“MIRËMËNGJES ?
dhe me lajmin e mirë se prej 1 tetorit, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri 99%, të konkretizuar pas firmosjes së marrëveshjes në samitin historik të dhjetorit në Tiranë, ju uroj një ditë të mbarë?”, shkruan Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb