Unaza e Madhe e Tiranës është një vepër e rëndësishme për banorët e kryeqytetit, por edhe për të gjithë udhëtarët shqiptarë dhe të huaj.
Kryebashkiaku Erion Veliaj solli mbrëmjen e djeshme pamje nga puna intensive natë e ditë që po bëhet për të finalizuar sa më parë këtë vepër kaq të rëndësishme.

“Puna në Unazën e Madhe të Tiranës nuk ndalet asnjë ditë, për t’i dhënë sa më shpejt qytetarëve një kryevepër, që do transformojë hyrjen e qytetit”, u shpreh Veliaj.
Unaza e Madhe e kryeqytetit përbën një segment prej 27 kilometrash të gjatë. Përfundimi i saj në vitin 2023 lehtëson trafikun brenda Tiranës, ndërsa e lidh kryeqytetin me të gjithë rrugët dalëse kombëtare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: