Pas takimit me Presidentin e Republikës Ilir Meta, Sekretari i Përgjithshëm OSBE-së, Thomas Greminger, ka publikuar në Twitter një mesazh që gjithë klasën politike në Shqipëri.

“Në takimin me Presidentin e Shqipërisë, ne ramë dakord se stabiliteti dhe uniteti kombëtar janë çelësi për progresin dhe suksesin e Presidencës radhës së Shqipërisë në OSBE”, – shkruan Greminger në Twitter.

Ky qëndrim i përfaqësuesit të lartë të OSBE që bënë thirrje për unitet mes palëve është shpërndarë në adresën personale në Twitter edhe nga Presidenti Ilir Meta.

Whatsapp Image 2019 07 25 At 19.45.55
Whatsapp Image 2019 07 25 At 19.45.55

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb