Nga Anxhela Devole
Orkestra e Universitetit të Arteve, dhe Fakulteti i Muzikës në Kosovë, paraqesin koncertin e radhës, në mbyllje të vitit.

Ky është koncerti i dytë dhe Profesor Petrika Afezolli pohon se po synojnë ta kthejnë në një traditë, pasi para 3 vitesh kur dy institucionet e Kosovës dhe Shqipërisë krijuan një marrëveshje, bashkëpunimi nëpërmjet dy vendeve konsistoi në ndihmesën që Universiteti i Arteve dha në Pejë dhe rikthimi ishte në bashkëpunim trupash, me korin dhe solistë.

Spektakli që dhuruan për publikun kishte një larmi të madhe veprash, që nga Verdi, Mozart e deri te “Bolere” e Ravelit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb