Një nga universitetet më të njohura në botë, ai i Cambridge ka vendosur të ndërpresë ligjëratat me studentët.

Në fakt nuk do të lejohen ligjëratat në universitet, por në sistemin online në internet ato do të vazhdojnë.

Universiteti britanik thekson se është e nevojshme ende që të respektohet distanca, andaj leksionet në grupe do të shtyhen deri në vitin e ardhshëm.

Gjithashtu, ky universitet i famshëm ka dalë në konkluzionin që mësimet online kanë dhënë rezultat dhe si të tilla duhet të vazhdojnë gjithë vitin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb