Uragani Ida ka filluar të regjistrojë pasojat e para në SHBA.

Si pasojë e uraganit është rritur niveli i bregdetit të Luizanës dhe si pasojë po shkaktohen dëme të konsiderueshme material.

Ida aktualisht është konsideruar si uragan i kategorisë 4, e erërat e saj shkojnë më shumë se 240 km në orë.

Videot e para të uraganit Ida janë publikuar në rrjete sociale dhe shihet qartë të gjitha dëmet që po shkakton.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: