Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka lënë të hapur mundësinë se do të kandidojë vetë ai për Bashkinë e Tiranës, në zgjedhjet lokale.

Do kandidoni për Tiranën?

Ilir Meta: Tirana është prioritet për mua se ndej detyrime për këtë tragjedi që i ka ndodh qytetit tonë… Vërtetë humbëm 10 vjet por ndëshkimi do jetë i tillë që për 100 vite askush s’mund të luaj me interesin publik.

Qeveria teknike, sa e mundur është të realizohet?

Ilir Meta: Tani uragani nuk ndalet, kokëfortësia e tyre nuk vlen, populli i 2 marsit nuk ka më se çfarë të presë…

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: