Gruaja e ambasadorit grek në Brazil, Kyriakos Amordis, që u gjet i vdekur në bagazhin e makinës së tij, është dënuar me 31 vite burg.

Françoise de Souza Olivera, ishte në një lidhje dashurie me oficerin e policisë Sergio Gomez.

Ky i fundit ka pranuar se ka vrarë diplomatin me urdhër të gruas.

Ai aktualisht ndodhet pas hekurave dhe është dënuar gjithsej me 22 vite burgim.

Në lidhje me këtë çështje u shpall i pafajshëm një i afërm i Gomes i cili mbahej në qeli pas akuzës se kishte ndihmuar autorin për të fshehur trupin e viktimës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: