Lituania i ka dërguar një mesazh të fortë presidentit rus Vladimir Putin, pasi u lëshua një urdhër arresti për të dyshuar për krime lufte.

Ministria Jashtme ka postuar në “Twitter”një foto të një pankarte ku shkruhet “Putin, Haga po ju pret”.

Në mars të vitit të kaluar, kryetari i bashkisë së Vilnius, Remigijus Simasius, pikturoi të njëjtin mesazh në një rrugë përballë ambasadës ruse të qytetit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb