KOSOVE

Ditën e djeshme Kosova festoi 12-vjetorin e pavarësisë. Kanë qenë të shumtë urimet që kanë ardhur në këtë ditë të veçantë. Një ndër to ishte dhe këngëtarja me famë botërore Rita Ora e cila nuk i ka harruar rrënjët dhe kurdoherë shprehet krenare që është shqiptare.

Këngëtarja uroi në gjuhën shqipe duke shkruar: “Urime 12 vite pavarësi Kosova jonë”. Ndërsa u kthye pas në kohë duke e shoqëruar postimin me videoklipin e këngës “Shine Ya Light” të xhiruar në Prishtinë.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: