KOSOVA

Albin Kurti vijon të marrë urimet për formimin e qeverisë dhe postin e tij si kryeministër, kësaj radhe edhe nga një ish- komandant i UÇK.

Rexhip Selimi në fakt është edhe deputet i Vetëvendosjes, dhe i ka dorëzuar Kurtit flamurin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Po ashtu Selimi shkruan në faqen e tij zyrtare në Facebook ‘’Urime Kryeministër!Me faqe t’bardhë drejt fitoreve të reja!’’.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb