Ushtarët kinezë në Hong Kong kanë lënë kazermat e tyre për të ndihmuar në çmontimin e barrikadave të ndërtuara nga protestuesit.


 


Të veshur me pantallona të shkurtra dhe bluza, ata gjithashtu pastruan mbeturinat e mbetura në rrugë pas një jave demonstrimesh të dhunshme antiqeveritare.


 

Mendohet të jetë hera e parë që nga shpërthimi i protestave që ushtarët kinezë kanë dalë në rrugë.

A. Ago BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb