Blue Ivy po ndjek hapat e prindërve të saj të famshëm, Beyonce dhe Jay-Z. Blue është bërë fituesja më e re në MTV Video Music Awards të dielën në mbrëmje. 9-vjeçarja u vlerësua për kontributin me vokalin në këngën “Brown Skin Girl” nga albumi i divës “The Lion King: The Gift”.

Vrasja e saj: Beyoncé Knowles -Carter dhe fëmija më i madh i Jay -Z – Blue Ivy – u bë fituesi më i ri në MTV Video Music Awards të Dielën në mbrëmje.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Videoklipi i “Brown Skin Girl” fitoi trofeun Moon Man për kinematografinë më të mirë. Ky çmim vjen gjashtë muaj pasi Blue, Knowles-Carter, Saint Jhn dhe Wizkid fituan videon muzikore më të mirë për Brown Skin Girl në Grammy.

Ajo gjithashtu ka fituar gjithashtu një BET Her Award dhe një ‘NAACP Image Award’ për të njëjtën këngë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb