Vajza e ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Jakup Krasniqi, Gresa ka publikuar në “Facebook” disa fotografi, ku shihet shtëpia e babait të tij dhe të vëllezërve të tij, të djegur nga forcat serbe.

Gresa Krasniqi shprehet se djegia e shtëpisë është bërë në vitin 1999.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ajo shton më tej se UÇK është një ndërmarrje e përbashkët çlirimtare.

“Shtëpia e Jakup Krasniqit dhe vëllezërve të tij në Negroc, 1999”, shkruan Gresa.

Ish-kryetari i parlamentit të Kosovës Jakup Krasniqi, së bashku me ish-presidentin Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe Rexhep Selimin ndodhen në Hagë pas akuzave të ngritura nga Prokuroria Speciale.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb