Jemi mësuar të dëgjojmë për ushqimet që konsumojmë të pakontrolluara, jashtë standardeve por edhe të helmuara. Por ky rast vjen direkt në sytë tuaj me shembull konkret.

Ka qenë një qytetare që ka postuar fotot. Ajo ka blerë një pjepër por kur e ka hapur brenda tij ka parë farat që kishin nisur të lulëzonin.

Kjo nuk është normale dhe tregon për praninë e lëndëve të dëmshmë, si pesticide e kimikate që rrezikojnë shëndetin.
“Dje bleva një frut, ose me saktë një frut kancer. Mjerë ne me ca po ushqehemi”, shkruan qytetarja.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb