GREQI

Punonjësit shëndetësorë të spitalit të Larisës në Greqi janë ngritur në protestë kundër vaksinimit të detyruar ndaj COVID-19.

Mjekët e infermierët e Larisës thonë se janë kundër vaksinimit të detyrueshëm dhe garantojnë se vendimi do të bjerë në Gjykata.

Deri më tani Greqia ka vendosur për vaksinim me detyrim për punonjësit e kujdesit shëndetësor publik e privat, të shtëpive të azilantëve dhe personave me aftësi ndryshe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb