Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico tha në emisionin “Kjo Javë” në News24 se plani i vaksinimit do të vijojë.

Sipas saj, referuar planit pritet që të hënën të arrihet në 15 mijë doza vaksinash.

“Ditën e hënë jemi diku tek 15 mijë doza vaksinash. 10 mijë vetë kanë bërë dozën e parë, tek 700 ata që kanë bërë të dytin. Kemi në plan të vijojmë, por nu mund ta them me saktësi se kur mbaron ky proces”,- shtoi ajo.

Zonja Fico tha se vetë ajo nuk e ka bërë ende vaksinën, duke shtuar: “Nuk mund ta bëja unë para Najada Çomës e mbyllur në një ambient ku viraliteti ëhstë i lartë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: