Izraeli vijon të mbetet vendi me shkallën më të lartë të vaksinimit ndaj COVID-19 në popullatë, me 99.88.

Vendi i drejtuar nga kryeministri Netanyahu e filloi vaksinimin që në dhjetor, dhe brenda 3 muajsh po vaksinon thuajse gjithë popullsinë ndërkohë që ka vende të tjera ende nuk kanë filluar.

Pas saj vjen Emiratet e Bashkuara Arabe, ndjekur nga Mbretëria e Bashkuar, SHBA, dhe më pas Serbia.

Kjo e fundit është e para sa i përket Ballkanit, me 24.25, më shumë se çdo vend i BE.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb