VATIKAN

Papa Françesku ka përmbyllur procesin individual të vaksinimit ndaj COVID-19. Mediat e huaja raportojnë se Papa sot ka marrë edhe dozëne  dytë dhe të fundit të vaksinës ”Pfizer”.

Të parën Papa e ka marrë më 13 janar, teksa e dyta vjen oas 3 javësh. Gjatë pandemisë, Papa vazhdimisht ka kërkuar solidaritet teksa ka përcjellë mesazhe kundër nacionalizmit për vaksinën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb