Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka marrë sot dozën e parë të vaksinës antikoronavirus, të AstraZeneca.

65 vjeçari, Steinmeier, u injektua sot me vaksinën në Spitalin Bundeswehr në Berlin, ka njoftuar Zyra Feredale e Presidencës.

Steinmeier pastaj u bëri apel të gjithë qytetarëve të ndjekin shembullin e tij. “Unë u besoj vaksinave të miratuara në Gjermani”, theksoi ai në një mesazh.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb