Ish-nënkryetarja e Kuvendit dhe ish-deputetja e Partisë Socialiste, Valentina Leskaj, ka promovuar librin e saj analitik, “Politika si ide”. Me rrekjen për të treguar një anë tjetër të politikës vendëse, që ka bjerrur veten, ajo së pari bashkoi ish-kolegët e saj.

Ajo e sjell librin 3 vite pas shkëputjes nga politika duke besuar se largësia në kohë të jep mundësinë e një gjykimi me të ftohtë.

Mes analizës, kritikës a autokritikes, libri pasqyron problematikat e një shoqërie stanjative që ende kërkon demokracinë, ndërsa në sipërfaqe pohon ta këtë atë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: