Në rrjetet sociale Valentino Rossi preferon të flasë për arritjet e tij sportive dhe jo për jetën e tij private. Më 4 mars ai u bë babai i Zhulietës, vajzës që kishte me partneren Francesca Sofia Novello, por pavarësisht se ishte shumë i lumtur, ai zgjodhi të mos ndante foto me vajzën e tij të vogël.

Paparacët e të përjavshmes ‘Chi’ e fotografuan në Ibiza me vajzën në krahë, duke e përjetësuar për herë të parë në versionin baba.

Françeska dhe Valentino zgjodhën Ibizën për pushimet e tyre të para familjare me Zhulietën e vogël. Modelja ishte e para që u largua me vogëlushen dhe nga deti nuk hoqi dorë nga postimet sociale e ditëve të saj. Piloti iu bashkua atyre pas garës së makinave Brands Hatc për të shijuar disa ditë në plazh me familjen.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Në fotot e revistës javore ‘Chi’, Rossi mban në krahë vajzën e vogël, të mbuluar me një batanije të bardhë për ta fshehur atë nga fotografët. Në muajt e fundit jeta e tij ka ndryshuar totalisht. Nga pikëpamja profesionale, ai e mbylli karrierën e tij si centaur plot suksese dhe nisi një të re si shofer makinash për t’u shkruar. Por revolucioni i vërtetë ishte në një nivel personal me lindjen e Giulietta-s së tij.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb