Koreja e Veriut ka festuar 76-vjetorin e themelimit të Partisë së Punëtorëve në pushtet. Këngë, valle e fishekzjarre shoqëruan festën e veçantë për vendin e hekurt.

Banorët e shtetit komunist, janë parë teksa vendosnin lule para statujave të theleuesit të kombit Kim Il Sung dhe ish-liderit Kim Jong II. Gjithashtu, më tej shihet se si organizohen kerografi kërcimore dhe fishekzjalle.

Në imazhet e shpërndara nga mediat shtetërore, lideri koreano-verior Kim Jong Un, shfaqet teksa u drejtohet disa zyrtarëve me veshje të errëta në një dhomë ku nuk respektoheshin masat anti-Covid.

Vlen të përmendet këtu, se zyrtarisht vendi nuk ka raportuar asnjë rast me COVID, ndërsa autoritetet kanë dyshime në lidhje me vërtetësinë e këtij bilanci, pasi dyshojnë se autoritetet atje fshehin të dhënat.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb