TIRANË

Kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule mendon se shembja e Teatrit Kombëtar do jetë fillimi i fundit të pandëshkueshmërisë në Shqipëri. Dule tha në “Real Story” në News24 se e bazon këtë deklaratë aty ku shpirti i qytetarisë nuk gjen qetësi.

“Kam një bindje se do jetë fillimi i fundit të pandëshkueshmërisë në Shqipëri. Rrëzimi i teatrit do ketë penalizime. E nis aty ku shpirti i qytetarisë nuk do gjejë qetësinë e saj në qoftë se nuk penalizohen shkaktarët e asaj tragjedie. Koha politike ka filluar të funksionojë ndryshe edhe për ne”, deklaroi Dule.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: