Raphael Varane është prezantuar tek Manchester United në ndeshjen hapëse në “Old Trafford”.

Me fanellën me numër 19, francezi ka zbritur në tapetin e gjelbër për të përshëndetur tifozët.

Duket se mbrojtësi është ogur i mirë për “Djajtë”, pasi në ndeshjen e parë sezonale fituan 5-1 ndaj Leed United në sfidën e vlefshme për Premier League.

Ndërkohë Varane pritet me shumë mundësi të debutojë në ndeshjen e radhës teksa transferimi i mbrojtësit i kushtoi Manchester United  £43million.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb