KALIFORNIA

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Kaliforni. Së paku 30 persona kanë humbur jetën në këtë shtet të Amerikës, pasi një varkë ka shpërthyer në flakë.

Autoritetet thanë se në varkë ishin së paku 34 vetë dhe se janë arritur të shpëtohen vetëm katër anëtarë të ekuipazhit, përfshirë kapitenin, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Edhe pse reagimi ka qenë thuajse i menjëhershëm, shpqërthimi ka qenë fatal, duke shkaktuar një duzinë viktimash.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb