Nënkryetari i LSI Petrit Vasili përmes një statusi në “Facebook” shkruan se Edi Rama po  mbjell erën, por do të korrë furtunën.

Vasili shprehet se Rama është fajtor për kanabizimin e vendit, ai është kundër zgjedhjeve të ndershme, kundër lirisë e demokracisë.

Postimi i Vasilit:

Edi Rama po mbjell eren, por do te korre furtunen!!

Edi Rama me ca Lej Fenë te vegjel po lodhen shume qe te krijojne nje puhizë ere mashtrimi e demagogjie ne nje Shqiperi te tronditur rende,te zemeruar,te vjedhur,te plackitur,por qe sot eshte e gjitha ne kembe,e revoltuar,reaguese e papajtueshme dhe e pa kthim ne sfiden per tu ndare kjo e keqe.

Edi Rama eshte sot kunder popullit,kunder ligjit,kunder zgjedhjeve te ndershme,kunder paqes,kunder shpreses, kunder qetesise dhe mirekuptimit. Edi Rama eshte sot pro korrupsionit,qe i mbush xhepat,pro krimineleve,qe grabisin votat,pro shkaterrimit te prones se qytetareve,pro dhunimit te njerezve te thjeshte,pro varferise,pro braktisjes se shqiperise nga te rinjte.

Prandaj asnje s’e degjon me Edi Ramen!

Prandaj asnje s’e beson më Edi Ramen!

Prandaj asnje nuk ja var me Edi Rames!

Edi Rama ne hallin pa rrugedalje te nje mije fajeve,qe ka mbi kurriz, po lodhet kot qe te mbjelle erën,e pashmangshme eshte qe do te korrë furtunen….

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb