Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili në kuadër të ditës Ndërkombëtare të Paqes theksoi se në Shqipëri liria nuk duket gjëkundi.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili tha se paqja është shumë larg.

REAGIMI I VASILIT
Dita e paqes, qe nuk eshte!!
“Nuk mund të ndash paqen nga liria sepse askush nuk mund të jetë në paqe përderisa nuk ka liri”! Thote Malcolm X
Nder ne në Shqiperia liria nuk duket gjekund ndaj edhe paqja eshte mjaft larg.
Te luftojme dhe te bejme çdo gje per lirine qe te kemi edhe paqen pa te cilen nuk bejme dot!
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: