Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar dokumentin, ku sipas tij, tregohet sesi janë vjedhur votat në zgjedhjet e vitit 2017 në Shqipëri.

Vasili thekson se është humor i zi i shekullit, që Edi Rama e Lukashenko bëjnë bashkë dialog, pasi do të ishte bashkëbisedim kusarësh.

  • foto galeri

Postimi i Petrit Vasilit:

Humori i zi i shekullit, Rama – Lukashenko dialog kusaresh votash!

Rama te vetmen eksperience qe mund te eksportoje neper bote eshte vjedhja e votave.

OSBE ka sot ne krye per fatkeqesine saj bablokun e vjedhjes se votave.

Lukashenko do te takoje te ngjashmin e vet Ramen.

Dosjen 339 Rama mund tja coje Lukashenkos si ngushellim qe te mos ndihet vetem si hajdut votash.

Ne 2019 Rama vodhi edhe votimet moniste me nje parti, ndaj ka me se ta ngushelloje Lukashenkon.

Nje faqe te dosjes 339 po  ja japim gati Rames tja coje Lukashenkos.

Ne rast se Rama si hajdut votash do te shkoje ne Bellorusi te dialogoje per vjedhjen e votave te Lukashenkos ky eshte humori me i zi kolosal i shekullit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb