Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me deklaratat e kryeministrit Edi Rama sa i takon thirrjeve që ai bëri për investitorët holandezë.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Vasili mes ironisë lutet që Zoti të ruaj investitorët holandezë që të kuptojnë se çfarë halli i madh i pret.

REAGIMI I VASILIT
O zot po ku do dreqin do te vijne investitoret hollandeze.
Si do t’ja dalin hollandezet me konkurencen me pensionistet milionere te qeverise se inceneratoreve mor aman.
Po kush do tjua mesoje hollandezeve, qe te bejne nga keto faturat mashtruese se ndryshe falimentuan qe pa filluar mire.
Ruaji zot investitoret hollandeze dhe ndricoja mendjen, qe te kuptojne se cfare halli i madh i pret.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb