Ronald Koeman befasoi shumë kur refuzoi t’u përgjigjet pyetjeve në konferencën e tij për shtyp ditën e sotme përfshirë presidentin e Barcelonës, Joan Laporta.

“Ne zbuluam në minutën e fundit se ai donte të bënte një deklaratë dhe, mirë, ai është i detyruar të marrë pjesë në konferenca për shtyp dhe është i lirë të përgjigjet ose të flasë si të dojë,” u përgjigj Laporta kur u pyet për performancën e Koeman .

“Ne e respektojmë vendimin e trajnerit, por ne dhe kapitenët e morëm vesh pak më parë.”

Laporta gjithashtu diskutoi situatën pasi Barcelona doli nga dy rezultate zhgënjyese pas humbjes ndaj Bayern Munich dhe një barazimi me Granada.

“Epo, ne jemi në një moment të vështirë dhe mendoj se duhet të kemi shumë qetësi dhe të presim një rezultat të mirë nesër kundër Cadiz , sepse kjo është ajo që na intereson ne, situata të cilat i kapërceni me rezultate,” këmbënguli Laporta .

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb