Njësitë bashkiake të Petalouda dhe Kallithea të bashkisë Rodos të njësisë periferike të Rodosit, të Rajonit të Egjeut Jugor, shpallen në gjendje të jashtëzakonshme Mbrojtja Civile, për t’u marrë me emergjencat dhe për të menaxhuar pasojat që dalin nga zjarret që kanë ndodhur në zone.

 

Kjo deklaratë u bë pas një urdhri të Zëvendës Ministrit të Mbrojtjes Civile dhe Menaxhimit të Krizave, Nikos Hardalias dhe një vendimi të Sekretarit të Përgjithshëm të Mbrojtjes Civile, Vassilios Papageorgiou dhe do të jetë i vlefshëm nga data e shfaqjes së fenomenit, dhe për gjashtë muaj , dmth deri më 22 shkurt.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb