Presidenti ukrainas ka urdhëruar një kontroll të plotë të strehimoreve të bombave në Kiev dhe në të gjithë vendin.

Dje, tre persona u vranë në kryeqytet pasi nuk arritën të hynin në një strehë gjatë një sulmi ajror rus.

Yaroslav Riabchuk, gruaja e të cilit Natalia u vra, u tha gazetarëve më pas: “Bodrumi ishte i mbyllur. Kjo është arsyeja pse gjithçka ndodhi.”

“U afrova, gruaja ime, fëmija im dhe gra e fëmijë të tjerë po qëndronin atje. Tani gruaja ime është e shtrirë atje [e vdekur] vetëm sepse roja nuk e hapi derën,” tha ai.

Autoritetet e qytetit thanë më vonë se një hetim do të niste.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb