Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ngushëlluar ish-peshëngritësin dhe kampionin olimpik grek, Pirro Dhimën për humbjen e nënës së tij në Himarë.

Meta thotë se ka komunikuar vetë sot me Dhimën dhe nëpërmjet tij ka përcjellë mesazhin ngushëllues për gjithë familjen.

Ai nga ana tjetër thekson se Lefteri Dhima mund të jetonte kudo, por kishte zgjedhur Himarën e mrekullueshme.

 

STATUSI NGA ILIR META

Sapo i shpreha ngushëllimet më të sinqerta për humbjen e nënës së tij, superkampionit olimpik Pirro Dhima dhe nëpërmjet tij, të gjithë familjes së dashur Dhima.

Edhe pse mund të jetonte kudo, e ndjera Lefteri Dhima, zgjodhi të jetojë në Himarën e mrekullueshme ku lutem, që shpirti i saj të prehet në paqe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb