KOSOVA

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia po mendon dorëheqjen për shkak të vdekjes së 26- vjeçarit student në Gjermani i cili u karantinua në konviktin e studentëve në Prishtinë.

Vitia thotë se e ka menduar dorëheqjen dhe ende është duke e menduar.

Ndryshe ai tha se do kërkojë relacione nga çdo institucion se si u soll studenti nga Gjermania ndërkohë mësohet që ai nuk kishte sëmundje kronike. A.K, 26 vjeç u hodh ditën e djeshme nga kati i pestë i konviktit nga ku gjeti vdekjen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb