Eshtë ndarë nga jeta në moshën 73 vjeçare aktorja amerikane Kathryn Kates. Ajo vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rënde.

Lajmin e kanë bërë të ditur përfaqësuesit e saj, të cilët konfirmuan se Kates ndërroi jetë në Florida.

Aktorja ka qenë pjesë e televizionit dhe filmave në vitet e 1980 me role të ndryshme për t’u shndërruar në një personazh të dashur për publikun.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb