Ndahet nga jeta në moshë 71-vjeçare dhe pas një beteje me kancerin, Kirstie Alley, aktorja që kemi dashur përmes roleve të saj në filmat “Shiko kush po flet” dhe serialin “Gëzuar”, me të cilin ka fituar dy çmime EMMY.

Aktorja u diagnostikua me kancer pak kohë më parë, por lloji i tij nuk dihet. Megjithatë, të gjithë e kishin kuptuar se diçka nuk shkonte me shëndetin e saj, pasi prej kohësh nuk shfaqej askund në publik.

Postimi i saj i fundit në rrjetet sociale ishte në fillim të shtatorit. Konkretisht, ajo kishte ripublikuar një video për të promovuar profilin e saj në platformën Cameo. Në këtë, megjithatë, nuk kishte asnjë shenjë të jetës që ajo po kalonte.

Fëmijët e saj, True dhe Lily, e bënë të ditur lajmin e hidhur në një postim në llogarinë e saj zyrtare në Twitter, duke përshkruar nënën e tyre “të pabesueshme dhe të dashur”. “Sa ikonë ishte në ekran, edhe si nënë dhe gjyshe ishte edhe më e mahnitshme”, thuhet ndër të tjera në postim.

Miqtë e saj të famshëm po i thonë lamtumirën në rrjetet sociale

Lajmi për ndarjen nga jeta të aktores përhapi trishtim në botën artistike. Aktorët dhe artistët që e njohën dhe punuan me të i dhanë lamtumirën asaj përmes platformave të njohura të rrjeteve.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

John Travolta shkroi për marrëdhënien e tyre të ngushtë: “Kirstie ishte një nga marrëdhëniet më të rëndësishme që kam pasur ndonjëherë. Të dua Kirstie. E di që do të takohemi sërish”.

“E tronditur sapo dëgjova lajmin e hidhur që Kirstie Alley ka ndërruar jetë. Ajo ishte një aktore e madhe komike dhe një nënë e shkëlqyer. Ne ramë dakord që nuk ishim dakord për disa gjëra, por kishim respekt të ndërsjellë. Lajm i keq”.

Steve Guttenberg, bashkëpunëtori i saj në filmin “It want two”, shkroi në Instagram: “Takimi në shtëpinë e saj, teksa ajo më ofroi një sanduic me ton nga buka ime e preferuar dhe më tha: “Steve, unë di gjithçka për ty dhe dashurinë tënde për bukën e thekrës. Këtu, hani pak ton.” Bëmë prova për filmin dhe çdo ditë mrekullohesha nga bujaria e saj. Bota është bosh pa Kirstie.”, tha Steve.

Taylor Lautner, të cilën e takuam në filmat “Twilight” dhe luajti me të në serialin “Scream Queens”, shkroi: “Ishte një nder të punoja me ty dhe të njoha Kirstie. PREHU NE PAQE’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb