Ka humbur jetën në moshën 102-vjeçare i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore, Kostantinos Hatzilakos.

Lajmi ka shkaktuar trishtim në komunitet.

102-vjeçari ishte një nga pilotët legjendar të Forcave Ajrore duke regjistruar mbi 200 misione luftarake me avionë “Hurricane” dhe Spitfire, për të cilat u nderua me dhjetë medalje lufte.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: