BALLSH

Djali i viktimës Pelivan Sinanrrapajt, Fatmir Sinanrrapaj në Ballsh ka folur për publikisht për mediat duke deklaruar se i ati nuk kishte dalë për të pirë alkool, por për të blerë fruta.

Ai kërkon që tre autorët që u lanë në detyrim paraqitje, duhet të riarrestohen.

Ngjarja ndodhi disa ditë më parë teksa Gjykata e Fierit la në arrest shtëpie Festim Alimetajn dhe Ferdinand Merajn kurse për Fitim Zekajn detyrim paraqitje, pasi u akuzuan se ishin autorë të vrasjes pasi fillimisht rrahën me shufra hekuri teksa kishin konsumuar alkool.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb