TIRANE

Gazetarja dhe moderatorja e njohur, Rudina Xhunga ka zgjedhur që ta festojë ndryshe 6 vjetorin e lindjes së vajzës së saj, Alana. Ajo së bashku me Erion Veliaj mbollën një pemë manjole në kodrat e Parkut të Liqenit Artificial. Kryebashkiaku Veliaj uroi Alanën për ditëlindjen e saj dhe falenderoi gazetaren Xhunga që iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve.

51392661 10157099227326926 4042048981314830336 N

“Edhe unë, edhe Rudina duam t’u bëjmë një thirrje të gjithë miqve tanë dhe qytetarëve që për çdo sebep, për çdo ditëlindje, për çdo përvjetor, mbjellja e një peme është një mundësi fantastike për të kujtuar të dashurit tanë dhe që i kemi shumë të çmuar. Besoj se ky qytet ka treguar se me pak solidaritet, ku secili bën sa mundet, por e bën me dashuri, pak nga pak bëhet një pyll. Ashtu si çdo oqean do të ishte më pak, thoshte Nënë Tereza, pa atë pikën e ujit, edhe veprat tona ndonjëherë duken si një pikë e vogël, një pemë në një pyll kaq të madh, por kur bëhen nga mijëra njerëz dhe bëhen me dashuri, i gjithë qyteti është shumë më i mirë.”, u shpreh Veliaj.

Gazetarja Xhunga nga ana e saj i shprehu mirënjohjen kryebashkiakut Veliaj. “Faleminderit që erdhe. Ne erdhëm për ditëlindjet tona, por ishte shumë bukur të bëheshim pjesë e kësaj gjëje të bukur që ke bërë nga liqeni. E bëj me dëshirë të madhe, apo jo Alana? Vijmë shpesh ne këtej, kënaqemi shumë”, tha Xhunga.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb