Kryebashkiaku Erion Veliaj bën me dije se bizneset nuk do të paguajnë taksë për hapësirën publike as për maj- qershor.

Ndërkohë ai thotë se hotelet në Tiranë nuk do të paguajnë taksë deri më 15 shtatorit.

 

”Heqje e taksës publike edhe për maj- qershor. Nuk do të thotë zaptim, atë që e ke të aplikuar nga Bashkia e ke pa pagesë.
Do inkurajojmë sa më shumë aktivitet ejashtë, si shkollë në Parkun Rinia.

Taksat lokale mund të kompensohet për investime

anulimi i taksës së hoteleve deri më 15 shtator, përfitojnë 300 hotele në Tiranë.”- tha Veliaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb