Në Romë, tifozët prisnin me padurim për të parë në fushë dyshen Lukaku-Dybala. Në fakt, pritja ia vlejti pasi ekipi i Jose Mourinho-s dhuroi një paraqitje fantastike përballë Empolit, një fitore e thellë 7-0 ku protagonistë kryesorë ishin dyshja Lukaku-Dybala. 3 nga 7 golat e Romës mbanin firmën e tyre. Tifozët tani shpresojnë që kjo dyshe t’i udhëheq edhe në Europa League.

054634078 Fb15127f 9b39 4b17 Aeb4 Fa84a35370a8
054634078 Fb15127f 9b39 4b17 Aeb4 Fa84a35370a8

“Il Romanista”, një media pranë klubit të Romës ka pagëzuar këtë dyshe: “Vëllezërit LuPa”, ishte titulli kryesor këtë të martë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb