Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka dorëzuar sot në Kuvend propozimet për dy vendet vakante për Gjykatën Kushtetuese.

Aktualisht pjesë e Gjykatës Kushtetuese është vetëm një anëtar, ndërsa prej 2 vitesh ky institucion është jashtë funksionit për shkak të procesit të vettingut.

vijon…

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb